Wycieczka w najdziksze rejony Polski w połączeniu z jednodniowym wypadem do Lwowa to doskonała okazja aby poznać burzliwa historię oraz kulturę pogranicza polsko-ukraińskiego
Cena kalkulowana indywidualnie |
Podane ceny zawierają: transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie w dobrych pensjonatach/hotelach 2* z 2 posiłkami, opiekę pilota/przewodnika,miejsca dla 3-4 opiekunów, opłaty drogowe,parkingowe, podatki. Oferta wyliczona dla 45 uczestników pełnopłatnych plus 3-4 opiekunów.
Dzień I
Wyjazd z miejsca zbiórki .Przejazd w Bieszczady przez Lublin. Spacer z przewodniczką po lubelskiej Starówce,znanej z plenerów do serialu "Wszystko przed nami". Przyjazd do pensjonatu w godzinach wieczornych,zakwaterowanie. Projekcja filmu edukacyjnego przybliżającego tematykę wycieczki. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień II
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. Wyruszymy z przewodnikiem fragmentem „Pętli bieszczadzkiej“ na objazd Bieszczadów. Nasza droga będzie wiodła w kierunku na połoniny. Wejdziemy jednym ze szlaków na Połoninę Wetlińska , odpoczniemy w najbardziej znanym bieszczadzkim schronisku-Chatce Puchatka.W Cisnej zerkniemy na słynna karczmę-Siekierezadę. Jeżeli pogoda dopisze cały dzień spędzamy na górskim szlaku. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.
Dzień III
Po wczesnym śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Lwowa. Spacer po starówce: Baszta Prochowa, Rynek z m.in. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich, Katedra Ormiańska , Kaplica Boimów, Katedra Łacińska, pomnik A. Mickiewicza, Hotel George, cudowna figura Matki Bożej, Prospekt Swobody z pomnikiem Tarasa Szewczenki, Cerkiew Przemienienia Pańskiego. ( większość obiektów oglądamy z zewnątrz) Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Możliwość zrobienia zakupów. Powrót w godzinach wieczornych na obiadoklację i nocleg. (czas trwania wycieczki zależy głównie od kontroli granicznych)
Dzień IV
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Postój w Sandomierzu, w trakcie którego wejdziemy do rycerskiej zbrojowni, zobaczymy plenery znane z serialu „Ojciec Mateusz”, przespacerujemy się po sandomierskim Rynku oraz przez lessowy Wąwóz Królowej Jadwigi. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
W cenę wliczone są:
Trzy noclegi w pokojach z łazienkami oraz wyżywieniem (2posiłki dziennie- zaczynamy obiadokolacją w dni przyjazdu , kończymy śniadaniem w dniu wyjazdu)
Transport autokarem turystycznym, liczba miejsc: 49
Bilety wstępu: BPN, Połonina Wetlińska, Skansen w Sanoku, Cmentarz Łyczakowski,
Opieka gratis 1/15 ; Opieka pilota na całej trasie wyieczki, Ubezpieczenie NNW , Opłaty, drogowe, parkingowe, graniczne, podatek Vat
Przewodnik: Lublin ok 2 godzin, II dnia wycieczki przewodnik górski, Skansen w Sanoku, Sandomierz ok 2 godzin, Lwów
do przekroczenia granicy polsko- ukraińskiej wymagany jest ważny paszport
Nie znalazłeś tego czego szukasz? Wybierz kolejny program lub skontaktuj się z nami. Coś wymyślimy ;) |
Sprawdź ceny wycieczki:
Cena wycieczki skalkulowana została dla grupy 45 uczestników (liceum) + 3-4 opiekunów oraz wyjazdów z terenu województwa mazowieckiego. Wyjazdy z innych rejonów Polski na indywidualne zapytanie.
Cena kalkulowana indywidualnie, wyślij do nas zapytanie.
Cena zawiera:
Podana cena zawiera: transport komfortowym autokarem, zakwaterowanie w pensjonatach/hotelach 2*, śniadania kontynentalne oraz obiadokolacje, opiekę pilota/przewodnika, opłaty drogowe, parkingowe, podatki, koszty realizacji programu zwiedzania.
Cena nie zawiera:
Wydatków własnych na posiłki inne niż wymienione w programie, dodatkowe wstępy do obiektów.
Częste pytania:
1. Czy towarzyszyć nam będzie ktoś z obsługi biura w trakcie trwania wycieczki?
Tak. W trakcie trwania wycieczki towarzyszy zawsze pilot wycieczki/przedstawiciel biura. Dodatkowo w trakcie zwiedzania, pokonywania szlaków czy spacerów po miastach uczestnikom towarzyszą lokalni przewodnicy. Ich ilość oraz zakres pracy prezentowany jest w ostatecznym programie ustalanym z zamawiającym wycieczkę.
2. Gdzie będziemy spali?
Śpimy w sprawdzonych przez nas osobiście dobrych pensjonatach i hotelach. Pokoje z łazienkami, BEZ TV (podziękujmy za abonament RTV), zazwyczaj 3-5 osobowe. Nazwę obiektu podajemy po ustaleniu grafiku wyjazdów na kilka tygodni przed rozpoczęciem wycieczki.
3. Czy podopieczni nie będą chodzić głodni?
Z doświadczenia wiemy, że na wycieczkach najważniejsze dla uczestników są zakupy. Dodatkowo rodzice nie ułatwiają nam zadania pakując dzieciom ogromne ilości słodyczy, zgrzewki napojów gazowanych i duże ilości gotówki. Dlatego śmiało możemy powiedzieć, że w większości przypadków wystarczają zaaranżowane 2 posiłki dziennie. Pozostałe potrzeby uczestnicy uzupełniają na bieżąco w trakcie dnia we własnym zakresie. Istnieje możliwość skalkulowania oferty z 3 posiłkami dziennie.
4. W co zaopatrzyć dziecko na wycieczkę?
W dobry humor i chęć do odkrywania świata. Dodatkowo przydadzą się wygodne buty, 2-3 komplety ubrań na każdą okazję, od wędrówki w błocie, przez zajęcia sportowe po wieczorną dyskotekę. Prosimy z umiarem pakować rzeczy o dużej wartości materialnej czy sentymentalnej. Lepiej zostawić takie przedmioty w domu niż potem szukać najnowszego Iphona w morzu czy też złotego łańcuszka na szczycie góry.
5. Czy w pensjonacie jest WI-FI?
W większości przypadków NIE MA ogólnodostępnego bezpłatnego WiFi.
6. Dlaczego na waszej stronie są różne ceny wycieczek w różnych terminach?
Z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że każda grupa jest inna. Różne są programy które realizujemy, miejsca noclegowe w których śpimy czy też autokary którymi się poruszamy. Do tego dochodzi sezonowość w turystyce czyli miesiące kiedy jest duży popyt i rosną ceny poszczególnych świadczeń wchodzących w skład wycieczki.
7. Czy wycieczki z wami są bezpieczne?
Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Nie odpowiadamy jednak za sytuacje losowe czy niefrasobliwość uczestników. Staramy się przewidywać każdą okoliczność ale czasami, pomimo ponad 10 lat pracy z turystami, jesteśmy nadal zaskakiwani. No bo jak przewidzieć , że młodzieniec w trakcie wycieczki terenowej usłyszy od wybranki swojego życia, na szczycie góry, że jest niekochany i pogna w siną dal nie oglądając się na nikogo. To tylko jeden z wielu przykładów którymi zaskakuje nas życie każdego dnia pracy z turystami.
8. Czy sprawdzacie autokar przed wyjazdem?
Większość firm transportowych z którymi współpracujemy znamy od lat a ich autokarami przejechaliśmy tysiące kilometrów. Każdy pojazd przechodzi badania techniczne co 6 miesięcy a kierowcy posiadają aktualne badania niezbędne do wykonywania zawodu. Nie zmienia to faktu że w 9 przypadkach na 10 odbywa się dodatkowa kontrola autokaru przed wyjazdem na wycieczkę przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. My jako biuro NIE ZAMAWIAMY oraz NIE POŚREDNICZYMY w umawianiu takiej kontroli. Leży ona po stronie zamawiającego/dyrektora szkoły/rodziców. Prosimy pamiętać, że coraz częściej kontrole autokarów nie odbywają się bezpośrednio na miejscu zbiórki a w punktach do tego wyznaczonych (w przypadku Ciechanowa i okolic są: Parking przy basenie krytym przy ulicy 17 stycznia oraz baza PKS przy ulicy Płockiej). Z naszej strony podstawienie autokaru ma miejsce zazwyczaj na 20-30 minut przed planowanym wyjazdem aby umożliwić ewentualną kontrolę przez odpowiednie służby. Prosimy pamiętać, że w przypadku dużych opóźnień ze względu na oczekiwanie na przyjazd kontrolujących , nie bierzemy odpowiedzialności za realizację programu danego dnia.
9. Dlaczego na pokładach autokarów obowiązuje zakaz jedzenia paluszków, słodyczy i picia napojów gazowanych?
Każdemu uczestnikowi wycieczki polecamy zaopatrzenie się na czas podróży w niegazowaną wodę oraz domowe kanapki i owoce. Ze względu na czystość oraz bezpieczeństwo uczestników w trakcie przejazdów na pokładach naszych autokarów obowiązuje zakaz spożywania słodyczy, kruchych przekąsek oraz napojów gazowanych. Jednocześnie informujemy, że w trakcie przejazdów organizowane są przerwy w trakcie których poza autokarem można posilić się wspomnianymi wyżej produktami. Przerwy przypadają zazwyczaj co 90-120 minut o trwają 20-30 minut. Nasi kierowcy i piloci starają się zatrzymywać w miejscach do tego wyznaczonych, posiadających odpowiednią infrastrukturę i zapewniających bezpieczeństwo.
10. Co się stanie gdy moje dziecko zniszczy coś w autokarze, pensjonacie lub innym miejscu podczas trwania wycieczki?
Zgodnie z kodeksem cywilnym odpowiedzialność finansową za szkody wyrządzone przez osoby niepełnoletnie ponoszą ich opiekunowie prawni. Zawsze staramy się sprawę najpierw wyjaśnić a dopiero później wyliczane są ewentualne kwoty, które należy pokryć za zniszczenia.